22 Eylül 2011 Perşembe

eski dostlar...

en son 4-5 belkide 6 yıl önce görüşmüş olduğum çocukluk arkadaşım ve can dostumla birlikte görüşme kararı aldık...
düşünsenize 15li yaşlara kadar birliktesiniz o küçücük dünyanızın çok büyük bir kısmını onlar dolduruyo! çocukluğumuz :))) herşey ordan başlamaz mı zaten!
dün konuştukça konuştuk konuştukça konuştuk. sözümona mustafa amca dayız hep beraber. o kim mi? inanın bende bılmıorum istiklalde demirörenin hemen yanından girdik bi ara sokağa üst kata bi yerlere çıktık burası mustafa amca dedi gülizar hanım :))     ama görseniz bi yukardan binaların eskimiş duvarlarından düşen parçaları, düşüyo da düşüyo! insanlar da hiç mi aldırmaz yahuu 2dk beklıolar taşların düştüğü yerde sonra  cafenin çalışanlarından biri taşı alıo hemen kaldırıo ortalık yerden! insanlar da hiç bişey olmamış gibi devam edıo konuşmalarına yürümelerine koşmalarına :))
neyse ordaki havayı geçiyorum şimdilik, can dostum=komutan gelmedi henüz. biz onu bekleyedururken gülizarla konuşmaya başladık okul nasıl gidio neler yapmayı dusunuoruz okul bitince hayatımızın geri kısmıyla ilgili planlarımızı anlatıoruz birbirimize! çok özlemişiz beeaaaaaa...
susmak yok anlattıkça daha çok şeyler çıkıo :))
bu arada gülizar istanbulumuzun denize nazır güzel üniversitelerinden birinde matematik okuyo ve son sınıfta!onun içinn hayata atılma vakti gelmiştir tabii ...
net üzerinden az çok rast geldikçe  konuşuoduk ama hepsi o kadar! konuşmaları toplarsak gülizar fazlasıyla yurtdışı seyahati yapmış gezmiş görmüş bi hatun, ingilizcesi,italyancası ve oldukça iyi olan bir de almancası vardı!
dün ki görüşmemizde öğretmen olmak istediğini ve şu anda da bir dershanede stajyer olarak görev yaptığını söyledi!
arkadaşlar bilemiorum tabii ki herkesin fikrine düşüncesine saygı duymak lazım ama! ne diorum ben yaaa gülizar lan bu! karışırım olm!
durmam tabii başladım hemen konuşmaya ters ters!  kızım o kadar dil biliosun gidip dershanede mi sürünüceksin , ben seni  gözümde kariyerli oldukça eğitimli biri olarak nerdeyse arkadaşlarımın arasında gelecek potansiyeli konusunda en üstte olduğunu düşündüğüm birisin!
ne bilym yazılımcı olabılırsın hesap uzmanı olabılırsın yurt dısında çalışabılırsın matematik yani evrensel bir dil sonuçta!
üzüldüm açıkçası!
dedikten hemen sonra komutan aradı hemen gittik onu da aldık, ordan hemen yemek kulübüne gittik! taksimin nezih yerlerindendir, yemekler güzel ve ucuzdur tavsiye ederim :)
komutan hakkında konuşmaya gerek yoktur! KOMUTAN!!! HEEEYYTT!
silahlar,helikopterler,eğitimler ... başladı anlatmaya ben her zamanki gibi pür dikkat dinliyorum! anlatıyo da anlatıyo sıkılmak yok hep dinliyorum! ama gel gör ki bizim hatun sıkılmış :)) bozuka da neymiş miş... :)) kapattık hemen konuyu!
çıktık kallavi ye çaya...   (kallavi de güzeldir manzarası hoştur...)

çıktık da ne çıktık  yaklaşık 4 saat oturmuşuz yaaa!
çok komik bi geçmişim vardır hep üzerimden oynadılar sağolsunlar anlattılar güldüler aman aman anlattı da anlattı gülizarcıkk cık cıkk...
hadi kalkalım saat de baya geçti diycekken tam yağmur başlamasın mı güzelim istanbulun güzelim serin akşamında ?  vallaaa başladı, hemde ne başladı...  biraz daha oturduk ama baktık yağmurun bizim için yapacağı bi güzellik yok kalktık!
beyoğlunda geeğersin gözlerimi süğğzersinnn, sevdiceğğiiimmm  yavrucaaağğğııımmm :))
ne güzel de ıslandık ama gömlek t-shirt kalmadı valla sırılsıklam ooohhhh...
neyse komutan tedarikli, -yooooooooook beee ne şemsiyesi!
çantasında fazladan t-shirt ü varmış neyse otobüste değiştirdik üzerimizi! Allahıııııııııııııııım  istanbul züppesi mi olduk ne :))
eveeeeeet bi günün daha sonuna geldik kendinize iyi bakın saygıdeğer izleyiciler...
heaa amcamdan bahsetmedim kendisi Canada dadır gece görüştük saat 01.30 sularıydı sanırım bana fotoğraf makınesi getircekmiş laaaaağn :DD  getir getir ooohh...
ders seçimi de olmamış yaa sabah melih aradı olmamış o iş, hoca onaylamamış flan! biraz küfür ettim ama sakinim!
neyse neyse neyse neyse  esen kalın gençler görüşürüz en kısa zamanda ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder